Zápas Rodiče : Hráči

Dne 2.5.2015 se uskutečnilo utkání, které, dovolím si tvrdit, nasazením a dramatičností předčilo letošní florbalové superfinále (a to jak mužů, tak i žen). Narazila na sebe družstva mladších žáků FbC ZŠ Komenského, třetí celek Jihomoravské ligy skupiny B, a životem ostřílených "Rodičů".

Posuďte sami podle soupisek. Neprve mladší žáci: Ráďa Kroupa, Štěpa Uhlíř, Ondra Kuchta, Lukáš Lukin Martínek, Kuba Pospíšil, Kuba Ruč, Šimon Mudrla, Tom Kubík, Martin Bůbela, Tomáš Pintera, Jan Hanys Brabenec, Mojmír Šafránek a Michal Šopík.

Tomuto výběru se neohroženě postavili "Rodiče" v sestavě: Ruda Martínek, Slávek "Hurikán" Kuchta, Leona Michálková, Libor, Pavel a Blanka Pospíšilovi, Jana Kubíková s přítelem, Vlastik Kroupa, Dáša Mudrlová, Maruška Bůbelová, Jiří Blaha, Ivana Blahová, Miroslav "trenér" Uhlíř, Dita "paní trenérová" Uhlířová a zahraniční posila a fotograf akce Martin Kubík.

Po počátečním seznámení s náčiním, hřištěm a pravidly a krátkém rozehrání jsme podle kondice Rodičů stanovili hrací dobu. Rodiče potom určili taktiku - rychle vstřelit nějaké góly, protože nevíme jak dlouho vydržíme. Nakonec jsme stanovili pětky a šlo se na věc.

Nutno říci, že taktika rodičů výběr žáků zaskočila. Očividně nepočítali s takovou rychlostí, herní vyzrálostí a hladem po gólech, kterou Rodiče předvedli. To je ostatně vidět na fotografiích. Proto i přes nasazení Šopíka v prvním zápase dalo by se říci hladce podlehli 4:7.

V podstatě okamžitě byla dohodnuta odveta. Zde se už projevila jistá únava materiálu, ale na druhou stranu i schopnost čelit nepříznivému výsledku, neboť Rodiče vydřeli v závěru remízu 3:3. Rozhodlo, a celkem rychle, prodloužení, ve kterém Rodiče strhli vítězství na svou stranu.

Následovaly nájezdy, ve kterých se naopak blýskli kluci. V pohodě skórovali, zatímco Rodiče neproměnili ani jeden nájezd!

Akci jsme zakončili společným fotem a konzumací pizzy v altánku školy.

Děkuji všem za účast a předvedou hru a doufám, že jste si dopoledne užili stejně jako já.

Miroslav Uhlíř