TeamGym

Něco o TeamGymu

Tato gymnastická soutěž vznikla na půdě Evropské gymnastické federace r. 1994. Od té doby se rozšířila do mnoha zemí Evropy. Cílem však je rozšíření celosvětové, a proto se název Euroteam v roce 2005 změnil na TeamGym. Každé dva roky se pořádá ME v této soutěži.

Euroteam/TeamGym je soutěž družstev, která se skládá z těchto disciplin:

Pódiové skladby - společná skladba pro 6 - 12 závodníku s hudebním doprovodem, cvičená na čtverci 12 x 12m. Skladba je tvořena zejména choreografickými, silovými a akrobatickými prvky, skládající se min. z 6 prostorových formací.

Akrobacie - je tvořena 3 akrobatickými řadami prováděné na akrobatickém páse (reuter), cvičí zde 6 závodníků, každá řada musí obsahovat nejméně 3 prvky (např. rondát + flik + salto). Cvičení je doprovázeno instrumentální hudbou.

Trampolína - je tvořena 3 sériemi skoků, z toho min. 1 série musí být předvedena přes přeskokové nářadí (bedna, kůň, ...). Stejně jako na akrobacii zde cvičí 6 závodníků, jejichž cvičení je doprovázeno instrumentálním hudebním doprovodem.

Soutěž je rozdělena na Seniorskou (od 16 let) , Juniorskou I a II (kat. do 11 let, do 16 let) a Juniorskou IV (kat. od 13 let do 17 let).
ME se koná v kategorii Senior a od roku 2010 se koná ME v kategorii Junior 13-17 let.

TeamGym v Česko Slovensko má Talent 2012

Další fotografie v galerii.

Družstvo mladých gymnastek TeamGym, které vzniklo roku 2009 při ZŠ Komenského, zaznamenalo další úspěch a stanulo poprvé před televizními kamerami. Na počátku všeho stál nápad přihlásit se do soutěže Česko Slovensko má talent, se kterým letos na jaře přišla sama děvčata, v dubnu jsme tedy poslali přihlášku. Již koncem téhož měsíce jsme od produkce obdrželi pozvání na casting do Kongresového centra na Brněnském výstavišti. Ten se konal 12. 5. 2012 a již za měsíc jsme se radovali ze skvělé zprávy, že jsme postoupili do dalšího kola. To se konalo již v divadle za účasti poroty, v níž zasedali Lucie Bílá, Jaro Slávik a Martin Dejdar. Holky tedy přitvrdily v tréninku a celý měsíc opravdu pilně pracovaly na tom, aby předvedly to nejlepší, co umí.

Natáčení proběhlo 10. 7. 2012 v Mahenově divadle v Brně. Děvčata zde nejprve krátce pohovořila s moderátory pořadu - Martinem "Pyco" Rauschem a Jakubem Prachařem. Poté měly holky možnost předvést celé své vystoupení, při kterém cvičily na hudbu z pohádky Ať žijí duchové. Rozdaly také několik rozhovorů pro různé televizní stanice z Česka i Slovenska. Potěšilo je setkání s Martinem Dejdarem, který se s týmem ochotně vyfotil a rozdal jim autogramy jak svoje, tak i své televizní postavy Ozzáka z pořadu Comeback.

Po chvíli napjatého čekání na výsledek našeho snažení jsme se dozvěděli, že jsme do dalšího kola bohužel nepostoupili. Holky si však z natáčení odnesly cenné zkušenosti a už se těší na odvysílání jejich vystoupení v televizi, které proběhne na podzim.

Tímto bychom chtěli poděkovat rodičům za trpělivost, škole ZŠ Komenského za vstřícnost a umožnění trénování v době prázdnin a starostovi města Slavkova za finanční podporu. Děvčatům a klukům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších úspěchů. Rádi přijmeme děti od osmi let, které by bavilo cvičit gymnastiku, do našeho týmu.

Plán akcí a pokyny k soutěžím

Plán akcí pro rok 2013/2014
Republikového finále soutěže TEAMGYM - ZŠ, SŠ 2013/2014
TeamGym Junior Open - Pokyny pro závod 23. 11. 2013